BlogList českých novinářů, publicistů a blogerů – kompletní web, texty a SEO

BlogList českých novinářů, publicistů a blogerů

Už před příchodem nového roku 2022 jsem spustil netradiční katalog a RSS agregátor BlogList.cz, který vám denně přináší články ze spisovatelských blogů, stránek novinářů, publicistů a všech internetových psavců obecně.

Na jedné straně jím chci zpopularizovat technologii RSS zdrojů, jíž se zastávám, kde mohu, a která na českém internetu spolehlivě funguje přes 20 let. Na straně druhé chci prověřit dokola omílané dogma, že katalogy a RSS agregátory jsou dávno minulostí a kvůli penalizacím ze strany Googlu ani nemohou získat žádnou přirozenou návštěvnost.

Mým cílem bylo nasadit jednoduchý a čitelný design s minimem vedlejších nákladů a vytvořit automatizovaný systém pro přidávání nových článků z RSS kanálů a jejich propojování s profily autorů v katalogu stránek.

Odhadovaná roční návštěvnost BlogListu téměř s jistotou překročí jeden tisíc unikátních uživatelů, což sice není kdovíjak excelentní výsledek, rozhodně ale vyvrací hypotézu o nulové návštěvnosti katalogů a RSS agregátorů.

BlogListu pomáhá s trafficem hlavně popularita některých zařazených autorů a adresář jejich kontaktních údajů (veřejně dostupných), pomocí nichž se s nimi mohou spojit jejich čtenáři a příznivci.

Nutno také dodat, že od spuštění až doteď nebyl nikdy propagován žádnou PPC kampaní ani jinou formou online reklamy.

    Provádím jazykové korektury, píšu texty na webové stránky a optimalizuji je pro vyhledávače. Zaměřuji se na webové stránky menších firem a živnostníků, kteří si nemohou dovolit utrácet desítky tisíc za reklamní služby.