(Ne)obchodní podmínky

Animated Shape

Zde nejsou obchodní podmínky. Proč?

Jednou z mnoha služeb, které na těchto stránkách poskytuji, je tvorba webových stránek. Rád bych proto vysvětlil zvídavým zájemcům o mé služby, ale především ještě zvídavější konkurenci, proč na webu neuvádím obchodní podmínky.

V první řadě poskytuji cenově výhodné služby pro obyčejné smrtelníky. Nejsem generátorem smluv ani předávacích protokolů. V několika bodech vám nyní ukážu, jak bude probíhat naše komunikace i celý proces tvorby webu.

1. Zadání poptávky na tvorbu webových stránek 

E-mailem nebo telefonicky od vás dostávám poptávku na vytvoření (či úpravu) webových stránek, případně s konkrétní představou, jak by měla vypadat jejich finální verze a budou-li jejich součástí také webové texty a základní SEO optimalizace pro vyhledávače.

2. Stanovení maximální ceny a její schválení

Obratem vám odesílám informaci, jestli mám momentálně kapacitu na zpracování vaší zakázky, a její maximální cenu ke schválení. Maximální cena je pevná částka, kterou nikdy nemůže překročit konečná cena za tvorbu webu. Konečná cena ale bude velmi pravděpodobně nižší než cena maximální.

3. Zařízení webhostingu a domény (jsou-li součástí nabídky)

Vždy respektuji vaše rozhodnutí pořídit si webhosting a doménu do svého vlastnictví a na vlastní riziko. Pokud se dohodneme na zřízení webhostingu přes mé partnerské dodavatele, za měsíční poplatek (v řádu pár desítek až stovek korun) získáváte správu webhostingu, technickou podporu a někdy také základní aktualizace vašeho webu.

Tuto variantu opět jako zákazník nejprve schvalujete v písemné (e-mailové) komunikaci.

4. Příprava grafického návrhu a zásuvných modulů

V hlavě (a často i na papíře) si vytvářím konkrétní obrázek, jak by měl vypadat grafický design vašeho webu. Současně začínám detailně prohledávat všechny možné grafické návrhy a přídavné pluginy.

Kde je to možné, snažím se použít volně dostupné prvky na bázi open source, které lze současně využít pro komerční účely. Prémiové prvky pro vaše webové stránky nakupuji na své jméno a na vlastní nebezpečí.

5. Odeslání návrhu zákazníkovi ke schválení

Všechny grafické prvky a zásuvné moduly upravím tak, aby ideálně vyhovovaly potřebám vaší „značky“ i vašim konkrétním požadavkům. Pokud je součástí zakázky i kompletní text na webové stránky, ještě před jeho vytvářením vám posílám grafický náhled webu ke schválení.

6. Tvorba textů, SEO optimalizace

V dalším kroku vytvořím účinné webové texty a provádím i takzvanou off-page SEO optimalizaci (mimo vaše stránky). Finální podobu webových stránek vám opět posílám ke schválení. Do navržených webových textů můžete vstupovat a žádat o jeho dodatečné úpravy, ačkoliv vám to příliš nedoporučuji (každé použité slovo i prvek webu má obvykle nějaký smysl a úlohu).

7. Fakturace za provedené služby

Pokud jste s konečným návrhem webu spokojeni, obratem vám vystavuji fakturu se splatností 14 dní (platba bankovním převodem), nebyly-li v naší komunikaci domluveny jiné detaily fakturace zakázky (prodloužená splatnost, rozložení na více splátek a podobně). Zhotovení zakázky takzvaně „bez faktury“ je nepřípustné!

Záverečná ustanovení

  1. Faktura není vystavována za webové stránky jako dílo, nýbrž za služby – grafické služby, práci programátora, tvorbu textů a SEO optimalizaci.
  2. Veškerou naši e-mailovou komunikaci, od první poptávky až po odeslání faktury, archivuji také v tištěné podobě.
  3. Držitelem licence k užívání grafických prvků webu, nebo jejich autorem jsem já. Současně vám tímto dávám svolení používat jej pro účely vašeho podnikání a prohlašuji, že nebude použit pro webové stránky jiného klienta.

To vám sice přináší některá ryze teoretická rizika, ale v praxi mám ve zvyku si se svými klienty důvěřovat. S většinou z nich udržuji trvalé kolegiální vztahy a nadále spolupracujeme na dílčích aktualizacích, nebo jen tak přátelsky diskutujeme o webové analytice a možnostech další propagace.

Těším se na naši vzájemnou spolupráci.

V Liberci dne 21. 12. 2021

Martin Ulbrich,
autor projektu


Jsem fyzická osoba zapsaná od 22. 12. 2021 v živnostenském rejstříku Úřadu městské části Praha 13.
Jméno: Martin Ulbrich, sídlo: Kurzova 2222/16, 155 00, Praha 5, IČ: 14091151. Nejsem plátce DPH.